עברית English

יתרונות המערכת

המערכת מורכבת ממצלמת וידאו, המותקנת על "עגלת" עגורן הצריח, וצג המותקן בתא העגורני.
המצלמה, בעלת דרגות זום שונות, "מטיילת" יחד עם העגלה לאורך זרוע העגורן ומשדרת אלחוטית את התמונה של זירת העבודה לצג המפעיל . כך יכול המפעיל לעקוב באופן רציף אחר אזורי הטעינה והפריקה, כמו גם אחר מסלול ההסעה של האונקל והמטען.
המערכת נועדה לפתור בראש ובראשונה את בעיית ההסתרה של אזורי העבודה מעיני המפעיל, שהינה בעיה מוכרת באתרי בניה רבים. ההסתרה יוצרת סיכון בטיחותי ומאיטה את עבודת עגורן הצריח. כציוד התובלה העיקרי באתרי הבניה בימינו, העגורן מהווה בדרך כלל את צוואר הבקבוק של התקדמות העבודה. חקרי זמן שבוצעו באתרים הראו שקיצור זמני המחזור כתוצאה מהשימוש במערכת הראיה הוא בסדר גודל של עשרות אחוזים בתלות בתנאי האתר ובמטלת ההנפה. מערכת הראיה מביאה תועלת רבה באתר במגוון רחב של מקרים.
לדוגמא – מערכת הראיה משפרת את ביצועי העגורן בתנאי תאורה קשים, מסייע למפעיל לדייק במיקום האונקל מעל אלמנטים טרומיים, הוא מאפשר פיקוח על קשירת המטען, והוא מגביר את בטיחות העבודה בסמוך לקווי חשמל ומכשולים אחרים.

היתרונות העיקריים של מערכת ראיית קריין :

CVS -9 היא מערכת נוחה , ידידותית למשתמש ויעילה. במילותיו של מפעיל עגורן ותיק: "מצלמה זו היא הדבר הטוב ביותר שקרה לי ב -30 השנים שלי כמפעיל מנוף " למערכת הראייה מספר יתרונות עיקריים , שכל אחד מהם בנפרד מצדיק את ההשקעה בו:

  1. בטיחות – המערכת תורמת באופן משמעותי לבטיחות הפעלת מנוף על ידי הקפדה על קשר עין רצוף בין המפעיל והמטען, מרגע הטעינה ועד לפריקה . מבחינה כלכלית ותדמיתית מניעת תאונה אחת ב-5 שנים תהיה מספיקה בכדי להצדיק את השימוש במערכת זו .
  2. חסכון בזמן מחזורים –  במחקר מבוקר שנערך  במכון הטכנולוגי של הטכניון ,נמדד חסכון בזמן מחזור פעולה של כ-30% . לדוגמה, הרמה והצבת אלמנט חלול על גבי ליבת לוח טרומי בתנאים נוחים (ללא כל הפרעת ראייה או מרחק גדול ) , נדרשו בכל מחזור רק 4 דקות עם המערכת , בניגוד ל6-7 דקות בלעדיה.
  3. קיצור משך פרויקט – חסכון של כמה דקות לכל מחזור הנמשך על פני חודשים רבים מצטבר לכדי זמן רב ומקצר את משך הזמן של הפרויקט כולו במספר שבועות , ובכך להביא לחיסכון עקיף של עשרות אלפי ש"ח. חיסכון שמתבטא גם באי קבלת קנסות עיכוב משמעותיים ( או לחלופין קבלת בונוסים ) ועלויות הון. החיסכון הרב שמתקבל הן בצורה ישירה ועקיפה גדול עשרות מונים מעלות המערכת.
  4. צמצום הוצאות בלאי ותחזוקה – כתוצאה מפעולה חלקה יותר , מדויקת יותר, ועדינה יותר של עגורן הצריח,בלאי מכני ותאונתי של המנוף מצטמצם מאוד ( מנועים , תיבות הילוכים , מצמדים , בלמים, וכו '). עייפות חומר של אלמנטים מבניים (כגון ריתוכים מבניים) ובלאי כבלים מופחתות באופן דומה.  בנוסף חוסכת המערכת החלפת כבלים חוזרת שכן יש יכולת למפעיל לצפות במיקומו גם כאשר הוא נמצא באזור ללא מבט ישיר . לדברי מנהלים בחברות ציוד בנייה, הטבה זו לבדה , בשילוב עם זמן השבתה מופחת לצורך התחזוקה ותיקון , חוסך יותר מ-35,000 ש"ח בשנה .
  5. תנאי תאורה במהלך שעות חשכה – בזמן משמרות הלילה ושעות הבוקר מוקדמות -העבודה עם מצלמה ברזולוציה גבוהה של CVS -9 היא בטוחה יותר, יעילה יותר ומהירה יותר שכן למפעיל העגורן יש תצוגה בהירה של אזור העבודה. בפרויקטים הפועלים בשעות החשכה המערכת חיונית ביותר,והיבט זה לבדו מצדיק את השימוש בה.ללא שם232

למידע נוסף אודות: מנוף בניה, מצלמת מנוף ומצלמת עגורן

הלקוחות שלנו

בין לקוחותינו